ПІДГОРЕЦЬКИЙ ЗАМОК
Перша подорож під час війни

Также, смотрите наши фильмы о путешествиях на Youtube
Нам буде приємно, якщо Ви натиснете лайк.
Вам це нічого не варте, а добра справа зроблена :-)
Перед початком цієї статті зроблю невеликий відступ: на сьогоднішній день у блозі можна прочитати 206 статей про різні міста та локації нашої планети. До 24 лютого 2022 року всі репортажі писалися виключно російською мовою, але після всього скоєного росіянами в Україні, сама думка продовжувати вести блог мовою окупантів та вбивць, викликає відторгнення. Після цієї сумної дати нові статті тут будуть українською мовою. Можливо, колись наші руки дійдуть до того, щоб перевести на солов'їну і весь попередній матеріал, але зараз часу на це особливо немає. Тому поки що репортажі блогу ділитимуться на російськомовні (довоєнні), та україномовні (нові). Хочемо заздалегідь вибачитись, якщо в наших оповіданнях іноді з'являтимуться русизми. Ми намагаємося освоювати українську мову, але поки що помилки можуть з'являтися :)
А тепер погнали до Підгорецького замку.
Ми зупинилися у друзів в Бродах і робили свої "набіги" культурними та історичними місцями звідти. Відстань від Бродів до Підгірців - 20 кілометрів, які ми домчали на машині дуже швидко гарною дорогою. Припаркувавши свій автомобіль на лужку біля Костела Воздвиження Чесного Хреста та Святого Йосипа, ми розпочали огляд історичного комплексу саме з цього храму.

Помилувалися колоною зі статуєю нагорі та зробили пам'ятне фото на тлі костелу.


Зайшовши всередину, ми насолодилися спокійною атмосферою храму.

По обидві стіни костелу організовано експозицію з різноманітних зображень Божої Матері з малюком Ісусом.

Двір костелу прикрашений скульптурами та арками з дзвонами. А зліва "віглядівають" дві водонапірні вежі: старша та молодша.

З тієї, що старша, на нас здивовано дивилося з гнізда, маленьке "диво в пір'ї":)

Навпроти костелу, якраз дорогою до замку, розташувалися сувенірний ринок та кафе.

Нас особливо вразив чорний керамічний посуд.

Тінистою алеєю ми вирушили від сувенірного ринку до Підгорецького замку, який виднівся вдалині.

Замок закладений у 1635 році і є сучасником мушкетерів із знаменитого роману Дюма. Якщо 18-річний Дартаньян в'їхав до Парижа 1626 року, то у 1640 року, коли замок було збудовано, йому було 32 роки. Події, що відбуваються в продовженні, яке називається "Двадцять років по тому" відбуваються в 1648 році. У цей самий час, у Підгірцях замок вже приймав високопоставлених гостей та проводив яскраві вечори.

Чому так докладно згадуємо романи Олександра Дюма? А тому, що у Підгорецькому замку знімалися кілька сцен знаменитого радянського фільму "Дартаньян і три мушкетери". Перегляньте ці фрагменти кінострічки.
Ми зробили класичне фото з видом на замок з нашими друзями – Сергієм та Ольгою, які були ініціаторами та навіть трохи гідами у нашій поїздці сюди.

Ми не поспішали потрапити всередину, а повільно обійшли замок зліва, милуючись бастіонами та якимись залишками рову.

Зі зворотного боку замку видно сліди часу. Штукатурка подекуди обсипалася зі стін, а сходи навіть провалилися.

Оскільки замок стоїть на вершині пагорба, то краєвиди на долину відкриваються фантастичні.

Я спеціально відбіг подалі, щоб мати можливість сфотографувати замок у всій його красі.

Селфі на тлі крутої пам'ятки – це обов'язкова частина туристичної програми :-)

Поруччя центрального входу збереглися не повністю, але постояти біля них необхідно, щоб перейнятися атмосферою Ренесансу.

Для відчуття історії, яка огортає це місце, додамо фотографію старовинних сходів та ручки на залізних дверях.


Дослідивши зворотний бік Підгорецького замку, ми обійшли його довкола і настав час увійти всередину.

Внутрішній дворик був вистелений камінням та мав два виходи на бастіон. Один ліворуч,

Інший справа.

Піднявшись на бастіон, ми сфотографували подвір'я з іншого ракурсу.

Для тих, хто збирається відкрити для себе Підгорецький замок, ми підкажемо, що у воєнний час він працює лише у вихідні та вартість відвідування становить 90 гривень.


Стіни палацових покоїв обвішані картинами різних століть. Серед колекції живопису є дуже вражаючі зразки. Але їх краще дивитись особисто. А ось як виглядало оздоблення замку буквально сто з невеликим років тому, ми побачили на одному з творів живопису, який зображував "Золотий зал Підгорецького замку"

Із залів можна вийти на балкончики та помедитувати дивлячись на околиці замку. Ми спробували повторити романтичне фото із нашого фільму: "Відкриваємо Гуцульщину", який був учасником кінофестивалю у мирному та незруйнованому Маріуполі, буквально восени 2021 року.

Потім ми спустилися гвинтовими сходами до підземелля замку.

Там ми побачили міць підвальних стін та виставку дивних картин.
В одному з підземних казематів, ув'язнена дівчина-привид. Її обриси можна побачити при рідкісних спалахах світла, але я постарався і після кількох спроб упіймав для вас в об'єктив знамениту примару.


Вузькі вікна підвалів, розташовані, десь дуже високо, разом із прохолодою підземелля, дають відчути відвідувачеві той безнадійний жах, який відчували в'язні цього замку.

Вийшовши на сонячне світло, ми зробили прощальну фотографію замку та обімліли. Праворуч від будівлі проглядав невеликий фрагмент долини, який виглядав, як Карибське море, десь у Мексиці. Подивіться самі, там і блакитна багатобарвна вода та білий пісок. Повне відчуття, що Підгорецький замок стоїть десь на березі океану. Ось така магія...

Ми спустилися з пагорба і наша подорож продовжилася. Ми потрапили у світ тварин. Біля підніжжя замку розташовані ферма та стайня. Ми нагодували корів сіном

А потім заворожено дивилися на чудових коней.

Обережно зазирнувши у стайню, ми побачили зацікавлені морди коней, але дівчина, яка вела повз нас шикарного жеребця з купання, зажадала у нас 200 гривень за вхід та перегляд. Ми ввічливо відмовились.


Навіщо платити за відвідування стайні, коли поряд відмінне кафе з видом на коней. Там до нас приєднався друже-Ігор, знаменитий у Бродах моделіст і байкер, про його фантастичний трайк із причепом, який є повноцінним "будинком на колесах", ми розповімо в репортажі про відвідини Бродів.


На завершення розповіді про відвідання Підгорецького замку, хочеться поставити фотографію, яка об'єднає в собі і замок, який видно нагорі пагорба, і коней, які граційно скакали внизу.
Будемо раді Вашим коментарям до цієї статті. Якщо Ви бували в Підгорецькому замку - поділіться враженнями у коментарях. Репости та лайки будуть сприйняті з вдячністю.
Vitaly&Nataly
